33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Një “jelek verdh” humb gishtat në protesta

spot_img

Një protestues “jelek verdhë” në Francë humbi gishtërinjtë e tij gjatë përleshjeve në ndërtesën e parlamentit në Paris, ndërsa protestat hynë në javën e 13-të të tyre.

Mediat franceze shkruajnë se protestuesi u përpoq të merrte një granatë prej gome dhe ajo shpërtheu në dorë.

Sipas shifrave të qeverisë franceze, 51,400 njerëz u bashkuan me protestat të shtunën, 4,000 prej tyre në Paris. Kjo ishte më poshtë javës së kaluar, kur figurat zyrtare e vendosën numrin në 58,600, 10,500 në Paris. /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat