15.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Një lajm i mirë për ata që pijnë birrë

spot_img

Kur bie fjala te birra të gjithë mendojmë vetëm anët negative të saj, si fryrja e barkut, shtimi në peshë etj.

Por e kundërta thuhet në një studim të kohëve të fundit, i cili tka arritur në përfundimin se birra mund të ndihmojë në humbjen e peshës.

Pra a mund ta imagjinoni që mund të humbisni peshë duke pirë një birrë në ditë?

Maria Astudilla, dietologe e njohur, argumenton se ky produkt ka përfitime të mëdha shëndetësore.

Përveç kësaj, disa studime kanë zbuluar se birra ka aspekte të mëdha ppozitive, të tilla si parandalimi i sëmundjeve të zemrës, ndricimi i flokëve dhe zvogëlimi i dhimbjeve të trupit, ashtu sic bën paracetamoli.

Megjithatë është e rëndësishme të kujtojmë se birra fundja është një pije alkoolike dhe duhet konsumuar me moderim dhe megjithëse ka shumë përfitime, nuk është e këshillueshme që ta pini atë në baza ditore./real-news.tv

/real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat