fbpx

“Një pederast nuk më rrëzon dot”

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka folur në lidhje me përgjimet e publikuara nga gazetari italian.

Gjatë një konference për shtyp, ai e quajtur gazetarin ‘gej’.

Ai tha se nuk do të lejojë që disa mafiozë kriminelë, një gazetar, dhe duke i kërkuar falje komunitetit LGBT , një pederast, të rrëzojnë qeverinë e tij nga pushteti.

Më tej, gazetari ka thënë se do të publikojë të tjera skandale.