13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Një peshkaqen ‘Dem’ i përmasave të frikshme kapet vetëm tre milje larg Sazanit

spot_img

Ky është një peshkaqen dem. Konsiderohet si më i rrezikshmi dhe më agresive pas peshkaqenit të bardhë.

Ky që shikoni në fotot është 3 metra i gjatë dhe peshon 100 kg dhe është kapur 3 milje larg ishullit të Sazanit.

Duhet nënvizuar se në të njëjtën periudhë vjet është kapur një tjetër peshkaqen e së njëjtën specie por këtë radhë në Himarë.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat