Një recetë magjike për fytyrën me mbushjen e kungullit

Me siguri që kur e përdorni kungullin, i hiqni mbushjen dhe farat. Përgjithësisht kjo pjesë e kungullit hidhet, por mund ta përdorni edhe për të bërë një maskë të jashtëzakonshme fytyre!

Kungulli është plot me antioksidantë dhe vitamina A, C dhe E, gjë që i bën shumë mirë lëkurës tuaj. Përziheni mbushjen e kungullit me gjysmë lugë çaji me mjaltë, gjysmë lugë çaji me qumësht dhe një çerek lugë çaji kanelle.

Aplikojeni përzierjen në fytyrë dhe mbajeni atë për dhjetë minuta. Pas kësaj lani fytyrën dhe lëkura juaj do të duket e mahnitshme!