33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Shqiptari në 11-shen më të mirë, feston me ‘shqiponjë’

spot_img

Benjamin Kololli është përzgjedhur si një ndër 11 lojtarët më të mirë të kampionatit në Zvicër në mbrëmjen gala të çmimeve “SFL Awrd”.

Në 11 futbollistët e përzgjedhur kanë qenë 7 lojtarë nga skuadra e Young Boys, por nuk ka munguar as mesfushori i përfaqësuese së Kosovës, i cili ka shkëlqyer në sezonin që lamë pas dhe po vij të jetë në super formë me 6 gola të shënuar në 17 ndeshje dhe me shumë asist për shokët e skuadrës së Zurich.

Pasi mori çmimin Kololli nuk ka nguruar ta festojë me simbolin e shqiponjës dykrenore të krijuar me duar, edhe pse në Zvicër u krijua një debat i madh për simbolin në fjalë që në Botëror kur e bëri Xhaka e Shaqiri në fitoren kundër Serbisë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat