20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Një termet ‘shkund’ Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Shqipëri

spot_img

Një tërmet ka ‘shkundur’ paraditen e sotme Gadishullin e Halkidikit, tërmet i cili u ndie në Greqinë e veriut dhe qytetin port të Selanikut. Lëkundjet gjithashtu u ndien edhe në Shqipëri.

Instituti Geodynamic në Athinë njofton se lëkundja ndodhi në orën 12.02 dhe kishte një forcë prej 4 të shkallës Richter

Epiqendra e tërmetit  ishte rreth 10 kilometra në veriperëndim të qytetit të vogël Arnaia dhe kishte një thellësi prej 9 kilometrash.

Nuk ka raportime për lëndime apo dëmtime.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat