24.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

“Nuk dija si ta filloja bisedën”. Aida Shtino rrëfen momentin e vështirë në emision: E vura veten në vendin e tij dhe humba

spot_img

Gazetarja Aida Shtino në një status në rrjetin social Facebook ka rikthyer në vëmendje kohën kur moderonte emisionin “Njerëz të humbur”.

Shtino shkruan se është tepër e rëndësishme të krijoni në mendjen tuaj mendime pozitive. Ajo kujton një moment kur duhet të prezantonte të ftuarin në studio, por nuk dinte nga t’ia niste sepse e vinte veten në vendin e tij.

“Filloni te krijoni ne mendjen tuaj mendime pozitive…Entuziazmi nuk mundet te lulezoje ne nje toke te mbushur me frike…Ne kete foto ka qene nga ato momente,  qe une nuk dija  si ta filloja biseden me te ftuarin qe kisha ne studio, sepse per nje sekonde e vija veten ne vendin e tij dhe aty humbisja…por pastaj filloja te krijoja mendime pozitive dhe te largoja friken, kjo ishte forca ime per te vazhduar perpara dhe ju siguroj se gjithmone ne fund te tunelit shikoja drite.”, shkruante Shtino.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat