fbpx

Nuk do ta njihni më Alvinin, shikoni si ka ndryshuar djaloshi që u dashuruan të gjithë

Kanë kaluar vetëm pak ditë që 11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha u shpëtua nga kampi i ferrit në Siri dhe u kthye pranë familjes së tij në Itali.

Por tanimë shumë shpejt Alvini është përshtatur me përditshmërinë e tij në Itali, duke bërë edhe shumë ndryshime në “look-un” e tij.

Fotoja e Alvinit është publikuar nga gazetari shqiptar i “Le Iene”, Taulant Kopliku, i cili i ka dedikuar edhe një mesazh 11-vjeçarit.

“Si ndryshoi kështu? E thjeshtë. Së pari dashuria dhe përkujdesja e familjes. Pastaj vullneti i tij. Si dikur për të rezistuar përballë së keqes, ashtu edhe sot për t’u bërë ky djali që është shohim. Ne fare pak ditë një tjetër fëmijë”.