fbpx

Nuk e ‘preku’ dot finalen, Izmir Smajlaj mbyll garën në Tokio 2020

SMAJLAJ.jpg

Sportisti shqiptar Izmir Smajlajn nuk ia doli dot të kalojë në finalen e Lojërave Olimpike në kërcim së gjati.

Atleti u rendit në vendin e 9 në Baterinë A dhe i 17 në renditjen e përgjithshme.

Shkodrani kërceu 7,81 në provën e tij të parë, në provën e dytë 7,86, ndërsa në provën e tretë dhe të fundit bëri faull.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303