fbpx

Nuk është sulm terrorist! Talebanët përcjellin me plumba amerikanët

F06D9015-8BFE-4753-BBA8-7EA56AA05A43.jpeg

Talebanët kanë nisur festën pas largimit të trupave amerikane nga Kabuli.

Pamjet e publikuara nga mediat e huaja dhe në rrjetet sociale tregojnë se në kryeqytetin afgan kanë nisur të shtëna armësh, por nuk bëhet fjalë për një sulm tjetër terrorist.

Tashmë aeroporti i Kabulit është i gjithi i talebanëve. Këtë javë ata presin që të shpallin qeverinë e re.

Afati i evakuimit amerika në Afganistan i ka ardhur fundi. Mediat e huaja shkrujnë se avioni i fundit amerikan me civil sapo është ngritur nga Kabuli. në total janë evakuuar më shumë se 80 mijë persona.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303