fbpx

“Nuk harrohet asnjë krim dhe vrasës në Tiranë”. Erion Braçe trondit me paralajmërimin

brace.jpg

Zv.kryeminisrti Erion Braçe ka kujtuar ngjarjen e 4 shkurtit të 1844 ku 84 shqiptarë u ekzekutuan në mes të Tiranës nga regjimi fashist.

Braçe paralajmëron se kush ka vrarë në rrugët e këtij qyteti ka pasur për qëllim marrjen e pushtetit dhe nuk duhet harruar.

Postimi i plotë:

#4SHKURT1944;

NJE DITE TERROR,

DHJETE VITE QETESI-KY ISHTE QELLIMI.

Kushdo qe ka vrare ne Tirane,

ne mes te Tiranes-ne rruget e saj,

ka menduar keshtu;

Ka patur pushtetin qellim dhe ka vrare;

Nga Rexhep Mitrovica,

Xhaferr Deva e Kadri Cakrani tek

Sali Berisha, Lulzim Basha e

Ndrea Prendi!

E njejta mendesi, i njejti qellim,

i njejti pushtet, ne te njejtin qytet,

kunder popullit qe kerkonte liri!

Ndaj nuk duhet harruar asgje,

asnje krim e asnje vrases ne kete qytet!

Tirana po behet e madhe,

shume me e madhe,

100 vitet e saj po mbushen me histori qe konsumohen cdo dite,

por kurre nuk duhen harruar krimet e tmerrshme te pushtetit ndaj popullit.

Sot kujtojme ata 84 shqiptare te mire qe pushteti fashist i pushkatoi ne #4shkurt ne Tirane.

MOS E HARRO FASHIZMIN!

MOS I HARRO TRADHETARET!

Ngrene koke edhe sot!

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303