fbpx

Nuk ka fund dhembja për Nora Malajn: Po pse? Unë nuk kam çfarë t’i them tani, nuk më bën goja të them se s’je më

Nora-Malaj-696x421.jpg

Një vit më parë u nda nga jeta nëna e kandidates për deputete të LSI, Nora Malaj. Kjo e fundit ka drithëruar rrjetin me fjalët ndaj mamasë së ndjerë.

Malaj shkruan se nëna e saj iku si pasojë e sëmundjes së ishemisë. Teksa mes lotësh thekson se malli e gërryen çdo ditë për të, Malaj i lutet nënë që na qielli ta ndihmojë që të dalë fitimtare në garën politike në të cilën ndodhet.

Postimi i plotë:

Një vit pa ty , mami i shtrenjtë!

Eh , iku dhe viti !

Si sot një vit më parë ti vendosje të ikje drejt Parajsës! Aty ku të gjithë gjejnë Paqe dhe askush nuk kthehet nga ajo botë !

Shkove të takoje babin , vrapove të takoje të gjithë te dashurit e tu , po mua dhe Tanit, Arit , Tomit, Steles. Soleit, Lindes, Anamarisë , Antonios dhe të gjithë te aferme e miqve e shokëve na le nje breng të madhe !

Ike në kohë Pantemie dhe merak në zemër e kam që nuk pata mundësi të të beja nje drekë lamtumire

Ti nuk ike nga pleqëria, as nga Covidi, po ike njësoj si babi , nga ishemia

E mira dhe e shtrenjta Nena Vita !

Te kem ne zemer dhe ne shpirt ! Nuk më benë goja të them që nuk je !!!

Në fakt ti je në çdo moment të jetës sime . Je kur të kujtojmë me Stelen e Tanin

Je kur flas me Tomin që i mungon shume

Je kur Siolei më thotë : Po pse o nëna e le nëna Vitën te iki kaq shpejt në Qiell

Une nuk ka cfarë ti them, po vetëm

mundohem të mbaj kujtimet gjalle !

Te kam patur tere kohen pranë ! Edhe ne fushatë Zoti me ndihmoje ! Me solli pranë nje vajze te bekuar që quhet Afroviti e ka emrin tend ! Keto janë shenja te Zotit që i dergon ti , per të me thene që mami është me ty!

E di që me sheh nga larg e me qendron pranë si ti dhe babi !

E une e pranoje Fati dhe besoj që jeni n? Parsjsë !

Po mallit cfarë ti bëj????

Gërryeka më shumë se shiu dhe të bene nje grop në shpirt!

Mami me jeo bekimin tend nga lart që ta fitoj edhe kete betejë që kam nisur , me shpirt dhe me zemër !!!!

Nuk kam fjalë të them sesa shumë na mungon të gjithëve!

Ti je dashuria Qiellore për ne o Nena Vita bujare dhe e mecura dhe e mira e të gjithëve!

U prehsh e qete ne shtepinë e bekuar të Zotit !

Te dua

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303