fbpx

Nuk lejohet të votojë Ministri i Shëndetësisë në Holandë

1-158-780x439-1-770x433.jpg

Ministri i Shëndetësisë në Holandë, Hugo de Jonge, nuk është lejuar të votojë, pasi është paraqitur në qendrën e votimit me pasaportë të skaduar.Reuters shkruan se Joge, i cili këto kohë është angazhuar së tepërmi në përballimin e COVID-19, ka tentuar të votojë në një qendër të votimit në qytetin e Roterdamit.“Një këshillë: Merrni me vete dokumentet e sakta, jo të skuadra”, ka shkruar ministri në Twitter.Sot është dita e tretë dhe e fundit e ushtrimit të votës në Holandë, ku vlen për t’u theksuar se këto janë zgjedhjet parlamentare.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303