fbpx

Nuk mbanin maskat, Policia bën ‘namin’ me gjoba, ja sa janë gjobitur në 24-orët e fundit

masat-policia-maska-ndalimi-automjeteve-e1602494695910.jpg

Gjatë 24-orëve të fundit 717 qytetarë janë gjobitur pasi janë konstatuar në rrugë pa maska.

Ata janë gjobitur me 3000 lekë, shifër që do të vendoset në faturën e energjisë elektrike.

Ndërkohë 7 qytetarë janë shoqëruar në komisariate pasi në momentin e ndalimit nuk kanë paraqitur mjetet e identifikimit.

Pasi u identifikuan, ata u gjobitën dhe më pas u lanë të lirë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303