16.5 C
Tirana
E diel, 16 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Numërohen mbi 90% e votave, publikohen projeksionet më të fundit, ja sa mandate ka rrëmbyer PS

spot_img

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në 10 qarqe. Deri më tani, Partia Demokratike ka triumfuar në Shkodër, Lezhë, Dibër dhe Kukës, kurse PS në Elbasan, Korçë, Vlorë, Gjirokastër, Fier dhe Berat.

Vetëm në 2 qarqe vijon ende numërimi, në Tiranë dhe Durrës. Në të gjithë vendin, deri më tani PS kryeson me 681,233 vota, e pasuar nga PD-AN me 550,290, PS ka 73 mandate, ndërsa PD 59 mandate, LSI 5 dhe PSD 3 mandate.

LSI deri më tani ka marrë 96,695 vota, kurse PSD 31,705.

Nga 5198 qendra votimi deri më tani janë numëruar 4732.

Deri më tani nga votat e numëruara kanë rezultuar 73.485 të pavlefshme.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat