fbpx

Numëron disa miliona klikime në Youtube/ Këngëtarja serbe jep 10 mijë euro për këngën e Ronela Hajatit

pjimage-89.jpg

“Leje” është kënga që Ronela Hajati solli në bashkëpunim me Klement. E publikuar në fillim të Tetorit, kënga numëron disa miliona klikime në Youtube. Mesa duket kënga ka tërhequr dhe vëmendjen e serbëve. Këngëtarja Tea Tairovic ka publikuar këngën në versionin serb.

Mediat serbe raportojnë se Tea ka paguar 10 mijë euro për të blerë këngën e Ronelës, e cila numëron disa miliona klikime në Youtube. Mediat shkruajnë se Ronela u bë e njohur për publikun serb si përfaqësuesja e Shqipërisë në edicionin e këtij viti të Eurovision që u mbajt në Torino.

Nuk lënë pa përmendur dhe simbolin e Shqipërisë së madhe që këngëtarja bëri në fund të performancës në Torino, ndërsa e cilësojnë dhe si një skandal.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303