fbpx

Nxori në pritë shokun dhe e ekzekutuan, flet Mikel Alia: Donin të më vrisnin mua

Ngjarja-që-tronditi-Mirditën-Eri-Zefi-u-mor-peng-dhe.jpg

Sot u dorëzua në polici Mikel Alia, i cili akuzohet se nxori mikun e tij të fëmijërisë në pritë e më pas e vranë.

Dëshmia e tij është zbardhur ku ka thënë se nuk ka lidhje me ekzekutorët dhe se përveç Zefit, donin të vrisnin edhe atë.

Në këtë mënyrë, Mikel Alia ka mohuar të ketë gisht në vrasjen e mikut të tij.

“Nuk e kam nxjerrë unë në pritë Eri Zefin. Po udhëtoja me të në makinë por nuk e kam nxjerrë në pritë për ta ekzekutuar. Na dolën në rrugë për të na grabitur. Edhe mua donin të më vrisnin,”– rrëfeu ai në polici.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303