fbpx

“O i mallkuar na i dogje, o të q*fsha robt”. Qytetari del para bashkisë i revoltuar, i bie me sëpatë televizorit, ja arsyeja

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1-2-1-1-6tqmcaz6vyxfb2m18bgy1pba624fosnkts0ucs9way0-1-6y2hanzarlbbfnn5x7qct2o318ilgzpmadh9v8zzujs.jpg

Një qytetar nga Gramshi, Dari Tabaku ka dalë mbrëmjen e djeshme para bashkisë dhe ka bërë copë e çikë televizorin e tij duke e goditur me sëpatë. Revolta e tij erdhi si shkak i ndërprerjeve të vazhdueshme të energjisë elektrike.

“Na i dogje pajisjet o i mallkuar”, dëgjohet të thotë qytetari.

Banorë të qytetit dhe të fshatrave të Gramshit ankohen se gjatë kësaj periudhe dritat ikin e vijnë disa herë në ditë duke iu djegur elektro-shtëpiaket. Sipas tyre shkak është mbingarkesa në rrjet, jo nga konsumi, por nga mbiprodhimi. Në Gramsh janë ndërtuar dhjetëra HEC-e që lidhen me sistemin por duket se gjatë ditëve me shi ka pasur mbiprodhim dhe thikat bien.

Pasojat po i vuajnë qytetarët, pasi sipas të dhënave, edhe mjaft të tjerë kanë pasur djegie të pajisjeve elektro-shtëpiake.

 

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303