fbpx

OBSH: Koronavirusi s’ka ikur, duhet të përgatitemi për shpërthime të reja!

I dërguari special i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Covid-19, ka deklaruar se duhet të qëndrojmë të përgatitur për shpërthime të reja me të infektuar.

“Koronavirusi “nuk ka ikur”, dhe teksa lëvizjet e njerëzve rriten duhet të jemi të përgatitur “për shpërthime të reja që mund të lindin shumë shpejt”, sqaroi Dr David Nabarro.

Nabarro i tha programit të BBC Radio 4, ditën e sotme, se ndërsa kufizimet e bllokimit janë lehtësuar, njerëzit do të duhet të vazhdojnë të praktikojnë distancën fizike aq sa munden