20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

OKB lëshon alarmin: Uji i ndotur po shkakton helmime masive

spot_img

Tamimi i bëri thirrje qeverisë dhe autoriteteve lokale në Basra që të ndërmarrin veprime urgjente për rregullimin e problemit.

Në gusht, më shumë se 17 000 u shtruan në spital për shkak të ujit me probleme që shpërndahej nga rrjeti publik.

Protesta masive shpërthyen në Basra në korrik dhe gjetja e një zgjidhje për krizën e ujit ishte një nga kërkesat e protestuesve.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat