fbpx

Operacioni “Shpirti”, SPAK jep pretencën për të pandehurit

SPAK-1024x572-1.jpg

Prokuroria e Posaçme ka dhënë pretencën për disa të pandehur të operacionit “Shpirti”. Të pandehurit akuzohen për “Grupi i strukturuar kriminal”; “Kryerja e veprave penale nga organizata kriminale dhe grupi i strukturuar kriminal.
SPAK çoi disa vite më parë për gjykim dosjen. Gjatë këtij hetimi është dokumentuar veprimtaria kriminale e pjesëtarëve të katër grupeve të fuqishme kriminale të organizuara, të cilët kanë vepruar nga viti 2014 deri në vitin 2019, në Shqipëri dhe në kontakt e bashkëpunim me organizatat kriminale italiane, kanë trafikuar sasi të konsiderueshme lënde narkotike në Itali e më pas në vende të tjera europiane.
SPAK ka kërkuar:
Ilirjan Duçellari 20 vite burg
Mariglen Ducellari 18 vite burg
Aurel Kalari 15 vite burg
Kleo Piro bregu 15 vite burg
Organ Ducellari 15 vite burg
Julian Bejdollari 15 vite burg
Rexhino Mucaj 15 vite burg
Alban Koshi 15 vite burg

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303