fbpx

Ortaku akuzohet për ngacmim seksual, Beyonce i merr biznesin

Screenshot_16-13.jpg

Vetëm disa javë pasi kryetari i Topshop, Philip Green u akuzua për ngacmime seksuale, Ivy Park, Beyonce ka blerë pjesën Green të linjës athleisure për t’u bërë pronare e plotë i Ivy Park, sipas BBC. Marku lëshoi ​​një deklaratë të enjten se, “Pas diskutimeve gati një vit, [Beyoncé’s] Parkwood ka blerë 100 për qind të markës Ivy Park.” Beyoncé zotëronte më parë 50 për qind të kompanisë, ndërsa Green mbajnë gjysmën e mbetur

Sipas raportit të BBC, Green “kategorikisht dhe tërësisht” mohon akuzat e bëra kundër tij, të cilat përfshijnë sjellje të keqe seksuale dhe abuzime racore.

Green u akuzua fillimisht nga një anëtar i Parlamentit Britanik dhe më parë kishte marrë një urdhër të gjykatës që i pengonte mediat të raportonin mbi akuzat. Ndërprerja profesionale e Beyonce nga Green vjen si pasoje të fushatës së Barazisë

Kengetarja ka shkeputur mardheniet me biznesmenin në tetor. “Beyoncé është vënë përpara si një aktiviste për të drejtat e grave, ajo dhe ekipi i saj duhet të shohin nga afër këto pretendime”, tha Yasmeen Hassan, një përfaqësuese nga Equality Now .

Topshop Topman New York City Flagship Opening Dinner

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *