fbpx

OSBE dhe KE tryezë të përbashkët për financimin e partive në zgjedhje, ftesë PD-së dhe LSI-së

527cfa540b3177d8b6e9dfbf09597b3c_L.jpg

Prezenca e OSBE në Tiranë, Këshilli i Evropës dhe NDI, (National Democratic Institute), do të mbajnë një tryezë të përbashkët në Tiranë.

Mësohet se tryeza do të mbahet më 19 nëntor dhe dhe do të diskutohet për çështjet e financimit të partive politike dhe të fushatave zgjedhore në Shqipëri.

Raportohet se OSBE kaq ftuar të marrë pjesë në këtë tryezë përfaqësuesit e Partisë Demokratike, Partisë Socialsite, LSI-së dhe të gjitha partitë e tjera opozitare. Gjithashtu prezente do të jetë edhe shoqëria civile dhe KQZ.

c95f6237-aa73-4711-bc8a-21d09f437ca6-600x223.jpg

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303