fbpx

Pacientit te neuro-kirurgjia i bëhet testi, rezulton pozitiv, mësohet se mjeku dhe 2 infermiere…

koronaviruisi-infektivi_9.jpg

Vijojnë të shënohen raste të reja me COVID-19. Mësohet se një pacient nga Fushë-Kruja që ndodhet i shtruar te neuro-kirurgjia në QSUT ka rezultuar pozitiv me koronavirus

Si pasojë janë izoluar një mjek dhe dy infermiere që kanë pasur kontakt me pacientin.

Pacienti i infektuar u paraqit në spital për radio-terapinë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303