fbpx

Padia ndaj nënkryetarit të Bashkisë, Gjykata merr vendimin…

Gjykata e Tiranës ka pushuar hetimet për padinë e ngritur nga Aleanca për Teatrin ndaj nënkryetarit të Bashkisë së kryeqyteti Arbjan Mazniku.

Me arsyetimin se nuk ka elementë të veprës penale, Gjykata e Tiranës ka pushuar hetimet dhe çështjen ndaj nënkryetarit Arbjan Mazniku.

Bashkë me Maznikun, aktivistët paditën dhe kryebashkiakun Erion Veliaj, me akuzën për shpërdorim detyre dhe korrupsion i zyrtarëve që kryejne funksion publik, kryer në bashkëpunim.