fbpx

Pamje të rënda nga masakra në Norvegji, shigjeta e njerëz të shtrirë përtokë

E7862E8A-6682-417B-B6B4-49BA8F645E3F.jpeg

Mediat ndërkomëtare kanë publikuar pamje nga sulmi i frikshëm që tronditi Norvegjinë pasditen e sotme, pasi një person nisi të sulmonte qytetarët me hark e shigjeta.Ngjarja ndodhi në Kongsberg, ndërsa policia ka konfirmuar se i dyshuari është arrestuar.

Deri më tani raportohet për katër viktima dhe disa të plagosur. Njerëzit janë urdhëruar që të mos dalin nga shtëpitë e tyre, pasi sipas autoriteteve nuk përjashtohet mundësia e një sulmi terrorist.

Advertisement

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303