fbpx

Pamjet e trishta, ja çfarë mbeti nga Teatri Kombëtar në Tiranë

Gërmadhat janë ato që kanë mbetur nga Teatrit Kombëtar dhe atij Eksperimental, por të shkaktuara prej fadromave që rrëzuan në tokë godinat që prej mëse 2 vitesh ‘ruheshin’ prej artistëve e aktivistëve që ishin e mbeten kundër vendimit për shembjen e Teatrit.

Këtë të dielë në orët e para të mëngjesit, qindra forca policie ndërhynë në ambientet e Teatrit për të larguar nga aty aktivistët që mbronin godinën. Mes dhunës, përdorimit të lotsjellësit dhe prangave, nuk u kursyen as aktorë, gazetarë apo edhe politikanë.