Pamjet live/ Plas në Kavajë, mbytet me gaz qyteti

Situatë e rëndë në Kavajë, ku protestuesit e PD dhe LSI kërkojnë lirimin e ambienteve dhe largimin e KZAZ-së nga aty, pasi nuk ka zgjedhje në 30 qershor.

Forcat speciale kanë rrethuar shkollën dhe kanë hedhur gazlotësjellës ndaj protestuesve.  Thuajse i gjithë qyteti i Kavajës është përfshirë nga gazi.