29.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Pankartat e para të protestës (FOTO)

spot_img

Ditën e sotme do të zhvillohet protesta e opozitës përpara Kryeministrisë në orën 11:00.

Shumë qytetarë nga qytete të ndryshme janë nisur drejt Tiranës për t’iu bashkuar protestës.

Shumë autobusë dhe mjete të tjera transporti po nisen për në kryeqytet, por ajo që vihet re janë pikërisht pankartat apo sloganet që qytetarët mbajnë në duar.

Në njërën prej tyre shkruhet: ‘Ky është fundi i hajdutëve’

Ndërkohë, qytetarët e Durrësit i janë referuar përgjimeve të Zërit të Amerikës.  “VOA tapes. Rama+crime bought elections. Rama+Dako+Avdylajt”, shkruhet në pankartën e tyre.

Nga ana tjetër, shkodranët shkruajnë: “Edi Rama ke marrë fund. Po vijnë shkodrant si lum”./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat