fbpx

Papa Françesku del me thirrjen e fortë: Lini armët, të fillojë armëpushimi

papa.png

Papa Françesku ka bërë thirrjen e fortë ndaj Moskës dhe Kievit.Në kuadër të festës së Pashkëve, Papa ka kërkuar armëpushim për të arritur paqen përmes negociatave reale.

 “Lërini armët poshtë! Le të fillojë një armëpushim i Pashkëve. Por jo për të riarmatosur dhe rifilluar luftimet, por një armëpushim për të arritur paqen përmes negociatave reale,” tha ai në fund të një shërbimi të së dielës, për dhjetëra mijëra njerëz në sheshin e Shën Pjetrit, në qytetin e Vatikanit.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303