fbpx

Paralajmërimi i frikshëm i Nikoll Lesit: Në 30 qershor gjak dhe…

nikoll-lesi-1.jpg

Gazetari Nikollë Lesi ka thënë se ajo që i frikësohej populli po ndodh pasi ka filluar përplasja e policisë me ata që nuk pranojnë votimet me një parti.

Lesi ka paralajmëruar se do të ketë vrasje në datën 30 qershor duke thënë se kryeministri Edi Rama duhet të heqë dorë nga zgjedhjet, ndryshe do ketë viktima, ndërsa ai nuk do të mund të hyjë më dot në Shqipëri.

“Ajo që i frikësohej populli, po ndodh. Ka filluar përplasja fizike mes policisë së Ramës dhe morisë së njerëzve që nuk pranojnë votime me një parti, bile me një parti e cila siç del nga BILD, ka blerë zgjedhjet në qershor 2017 me një skemë mafioze me bosët e drogës.

Kryeministri Rama u mendua nga njerëzit e arësyes se do të reagonte me mençuri, pasi ai e di mirë se si filloi viti ’97, bile ka shkruar asokohe sapo filluan vjedhjet e zgjedhjeve në maj 1996. Por paska harruar gjithçka ka ndodhur, ka shkruar dhe se ç’mund ti ndodhë popullit sot dhe nesër atij, personalisht.

Edi Rama duhet urgjent të heqë dorë nga ideja e çmendur e zgjedhjeve me 30 qershor. Gjithnjë nëse nuk do gjak dhe të vrarë!

Ai ka shansin e fundit t’i thërrasë arësyes dhe të tërhiqet nga kjo humnerë ku po na çon, si popull.

Nëse e bën tërheqjen do ketë mirësinë e çdokujt, por nëse vazhdon me forcë, dhunë, përplasje duke e çuar vendin në konflikt civil do të mbahet mend si njeriu që nuk duhet  të ketë kurajon të hyjë më në Shqipëri”, shkruan ai.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303