27.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Paralajmërimi i studentëve: Nesër, surprizë Ramës

spot_img

Edhe pse protesta është konsideruar e mbyllur, ende vazhdon të ketë studentë të cilët mblidhen para Kryeministrisë. Para dy ditësh, studentët i dërguan disa kartolina Ramës, për të plotësuar kauzat e tyre, ndërsa sot kanë deklaruar që nesër do i bëjnë një surprizë kryeministrit.

Kanë qenë dy studentët, Arlind Hoxha dhe Armando Xhoxha,të cilët në media kanë theksuar se do vijojnë protestat deri në plotësimin e 8 kërkesave të tyre.

Më lidhje me surprizën që do i bëjnë nesër kryeministrit, studentët nuk zbuluan asnjë detaj. “Gjatë protestës së nesërme, do të ketë një surprizë për kryeministrin. Do të ketë një surprizë për Krishtlindje, por nuk do ta zbulojmë sot”, theksuan studentët.

Ndërkohë, lidhur me bashkimin e diasporës në protestës e studentëve, të rinjtë shprehen se i mirëpresin.

“Çështja e protestës së diasporës është njoftuar një vit më parë. Ne mirëpresim çdo person që i bashkohet protestës. Nëse ato do të vendosin, që ti bashkohen kauzës tonë janë të mirëpritur. Do të bashkohemi dhe do të flasim me të gjithë studentët që të marrim një vendim, nëse do të protestojmë më to”, thanë ata./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat