28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Parashikimi i motit, 03 janar 2019

spot_img

Europa do të jetë në mësymjen e ajrit të ngrirë me origjinë polare e cila do ti afrohet edhe vendit tonë ku priten rreshje bore dhe rënie e menjëhershme të temperaturave.

Dita e Enjte dt 03 Janar 2019  masa ajri të ftohta  polare do të depërtojnë në të gjithë vendin,  moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu të pakta  në zonën perëndimore, në juglindje verilindje pjesërisht dhe zona qëndorre deri në lartësi 400-500 metra në nivelin e detit do të ketë rreshje bore. Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE)  me shpejtësi 15-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 5 me  lartësi  vale 1,5 në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me shumë rënie.

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore           -10/-2°C

Zonat e  ulëta           -7/7°C

Zonat  bregdetare    0/9°C   /real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat