Parashikimi i motit, 13 qershor 2019

Moti për ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësirave të pakta në zonat malore . Era do të  jetë me drejtim  nga Perëndimi (W) me shpejtësi  6-7m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   17/37°C

Zonat e  ulëta  20/38°C

Zonat  bregdetare 21/36°C