Parashikimi i motit, 17 janar 2019

Moti për ditën e sotme do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare, përgjatë orëve të para të ditës.

Pasditja dhe mbrëmja do të sjellin shtim të vranësirave .

Temperaturat e ajrit do të rriten sërish me dy vlera duke luhatur ekstremumet ditore nga -8 gradë celsius deri në 14 gradë celsius./real-news.tv