Parashikimi i motit, 19 korrik 2019

Sipas MeteoAlb, nesër mbetemi në ndikimi e qarkullimit jugperëndimor duke diktuar gjatë paradties mot të kthjellët dhe temperatura të larta në Shqipëri. Por pasditja shton vranësirat në zonat malore duke sjellë shira të përkohshëm, ndërsa Ultësira Perëndimore mbetet me kthjellime. Nata rikthen motin e kthjellët dhe në këto zona.

Temperaturat e ajrit do të rriten në vlerat minimale dhe maksimaleduke u luhatur nga 14°C deri në 35°C.

Era do fryjë e lehte me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar  dallgëzim 1-2 ballë./real-news.tv