fbpx

Parashikimi i motit, 19 nëntor 2018

moti-19.jpg

Moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura në të gjithë territorin.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, prej orëve të para të mëngjesit reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në zonën e Qendrës dhe atë të Veriut deri në orët e pasdites.

Parashikohen reshje lokale edhe në formën e shtrëngatave. Era do të fryjë me drejtim Verilindje-Juglindje dhe shpejtësi 1-15 m/sek dhe intensifikim deri në 20 m/s dhe me rrahje prej orëve të mbrëmjes. Valëzimi në dete forca 0-2 me lartësi vale 0.4-1.2 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 3/14 re shi
Kukës -1/7   re shi
Lezhë 3/16  re shi
Dibër -1/5   re shi
Durrës 4/17 re shi
Tiranë 4/16   re shi
Elbasan 2/14  re shi
Berat 1/16  re
Vlorë 4/15  re
Korcë -2/5 re
Gjirokastër 0/14 re
Sarandë 3/16 re
Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *