29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Parashikimi i motit 21 Mars 2019

spot_img

Kontinenti Europian po ndikohet nga aktivieti i Anticikonit të Azoreve  e cila po mban mot me temperatura të larta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë . 

E Enjte dt 21 Mars 2019  moti do të  jetë me  kthjellime dhe vranësira mesatare  në Jug  nuk do të mungojnë rreshje shiu të izluara në mesditë. Erdo të jetë  me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi 10-15  m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 1,5 –2,0 metër në det të hapurTemperaturat do të mbeten pa ndryshime të ndjeshme në zonën perëndimore dhe rënie në zonat malore.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore       3/18°
Zonat e  ulëta        7/23°C
Zonat  bregdetare  10/22°C
spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat