33.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Parashikimi i motit, 22 mars 2019

spot_img

Kontinenti Evropian po ndikohet nga aktiviteti i Anticiklonit të Azoreve  e cila po influencon vendin tonë dhe Ballkanin  temperatura mbi normën e caktuar.

Ditën e sotme  moti do të  jetë me diell dhe vranësira të pakta deri  mesatare në relievet malore. Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me larësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten pa ndryshime të ndjeshme .

 

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore         2/18°C

Zonat e  ulëta         6/25°C

Zonat  bregdetare   9/23°C

 

Temperaturat parashikohen:    

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 8/21 Diell
Kukës 7/19 Diell
Lezhë 11/21 Diell
Dibër 4/17 Diell
Durrës 9/21 Diell
Tiranë 10/24 Diell
Elbasan 9/23 Diell
Berat 8/25 Diell
Vlorë 9/22 Diell
Korçë 6/17 Diell
Gjirokastër 6/25 Diell
Sarandë 12/25 Diell

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat