Parashikimi i motit, 23 Nëntor

Vendi ynë do të kushtëzohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta gjatë paradites, sipas Meteoalb.

Ndërsa pasditja dhe mbrëmja do të sjellin përmirësim gradual të kushteve atmosferike, ku kthjellimet do të jenë dominante në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit do të bien lehtë në mëngjes, por mesdita ruan vlera konstante. Ajo do të luhatet nga 2°C mëngjesi në zonat malore deri në 20 °C mesdita në bregdet.

Lër një koment