Parashikimi i motit, 31 janar 2019

auto_51236153_2024640024281585_1905051766550953984_o1548915343.jpg

Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu intesive në zonën perëndimore, ndërsa zonat malore do të vijojnë reshje bore lartësitë 600 metra në nivelin e detit. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  maksimale deri  në 10-20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të  jetë i lartë  deri në 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie  në mesditë.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -2/4°C
Zonat e  ulëta          4/13°C
Zonat  bregdetare   7/13°C

scroll to top