fbpx

Parashikimi i motit, 8 janar 2019

moti-3.jpg

Prej disa ditësh Shqipëria është përfshirë nga një mot i ftohtë me temperatura disa gradë nën zero.

Por sot temperaturat kanë pësuar një ulje edhe më të ndjeshme, të cilat pritet të shkojnë deri në -15 gradë. Për këtë, disa nga drejtoritë arsimore në vend, kryesisht në zonat malore, kanë pezulluar mësimin për nesër.

Sipas IGJEUM, temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: -3 / 5 °C,

në vendet e ulëta: -4 / 4 °C

në vendet malore: -15 / -4 °C

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *