Parashikimi i motit, 8 nëntor 2018

motii-3-1.jpg

TIRANE, 8 nëntor– Moti për ditën e sotme parashikohet i vranët me intervale kthjellimesh.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, do të ketë reshje shiu me intensitet të dobët dhe përkohësisht në formë të izoluar.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim dhe shpejtësi 1-10 m/sek.

Valëzimi në det parashikohet i forcës 1-2 ballë, me lartësi vale 0.5-1.0 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 10/19 diell re
Kukës 8/19  diell re
Lezhë 10/20  diell re
Dibër 9/16  diell re
Durrës 14/22  diell shi i dobët
Tiranë 13/22  diell shi i dobët
Elbasan 12/22 diell re
Berat 10/23 diell re
Vlorë 13/22 diell shi i dobët
Korcë 8/16 diell re
Gjirokastër 9/20 diell shi i dobët
Sarandë 12/21 diell shi i dobët
scroll to top