29.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Parashikimi i motit, e diel 24 shkurt 2019

spot_img

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta si pasojë e ardhjes së masave ajrore të ftohta por të qëndrueshme.

Pasditja dhe mbrëmja do të vijojnë në kushte të qëndrueshme atmosferike me kthjellime dhe vranësira, më të dendura në ekstremin Verior dhe Jugor.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen sërish lehtë duke luhatur vlerat ekstreme ditore  nga -12 °C në zonat malore deri në 11 °C mesdita në Jugperëndim të Shqipërisë.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi mbi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat