Parashikimi i motit, e dielë, 11 nëntor 2018

1111mt.jpg

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me vranësira shtresore në orët e paradites e më pas kryesisht mot i kthjellët në të gjithë vendin.

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim dhe shpejtësi 1-10 m/sek.

Valëzimi në det parashikohet i forcës 1-2 ballë, me lartësi vale 0.5-1.0 metër.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër 9/20 re diell
Kukës 5/18 re diell
Lezhë 7/21 re diell
Dibër 5/17 re diell
Durrës 12/22 re diell
Tiranë 11/23re diell
Elbasan 11/22 re diell
Berat 7/23 re diell
Vlorë 10/22 re diell
Korcë 5/15 re diell
Gjirokastër 5/21 re diell
Sarandë 11/22 re diell

 

scroll to top