Parashikimi i motit, e hënë 4 shkurt 2019

E Hënë 04 Shkurt 2019

Fillimi i javës  dt 04 Shkurt 2019  moti do të jetë me vranësira dhe  rreshje të pakta shiu në pjesën e parë të ditës. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-25 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  dtë jetë i forcës 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         6/14°
Zonat e  ulëta          11/19°C
Zonat  bregdetare   12/19°C