20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Parashikimi i motit, e mërkurë 31 tetor 2018

spot_img

Orët e para të ditës nisin me kthjellime dhe vranësira në të gjithë territorin më të theksuara në ekstremin verior dhe veriperëndimor por pa rrezikuar shira.

Ndërsa, gjatë pasdites pritet përmirësim i situatës atmosferike duke sjell mot kryesisht të kthjellët në të gjithë vendin me praninë e vranësirave të lehta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit pësojnë rritje të lehtë në vlerat e mëngjesit.

Por mesdita nuk sjell ndryshim të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 10 në 28°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Lindor-Juglindor duke shkaktuar në det dallgëzim 2 ballë.

Zonat  malore         12/22°C
Zonat e  ulëta          17/27°C
Zonat  bregdetare   19/27°C

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat