Parashikimi i motit, ja çfarë duhet të bëni me çadrën sot

MeteoAlb njofton se në ditën e sotme pritet që në vend të dominojë moti i kthjellët, me vranësira kalimtare.

Më të theksuara  kthjellimet paraqiten në Veri dhe zonat Perëndimore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit ulen me 1-2°C gjatë mëngjesit por rënie më të lehtë sjell mesdita duke bërë që vlerat ekstremale të luhaten nga 6- 27°C.

Era do fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Verilindor ndërsa në det vijon dallgëzim 2 ballë.

 

Lër një koment