30.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Parashikimi i motit për sot, 13 mars 2019

spot_img

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet forcimi gradual i fushës barike me presion të lartë atmosferik e cila do të sjellë përmirësim të përkohshëm të kushteve atmosferike në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë. 

Moti do të jetë me diell dhe kalime të pakta të vranësirave në zonat malore. Erdo të jetë me drejtim Veriperëndim (NWmshpejtësi  maksimale deri  në 10-15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi dtë jetë i forcës 4  dhe lartësia valës 1,0 –1,5 metër në det të hapurTemperaturat  do të  pësojnë rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -6/7°
Zonat e  ulëta          0/15°C
Zonat  bregdetare   4/15°C
Kosova pë ditën e Mërkurë dt 13 Mars 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga -7° në mëngjes deri në  7°C gradë Celcius në mesditë.
spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat